Chirurgia plastyczna
Chirurgia twarzy
Z pięknem Ci do twarzy – zobaczysz!
Nie ma drugiej tak osobistej części ciała jak twarz. To ona czyni nas odrębną jednostką,
to po twarzy rozpoznają nas z uśmiechem i zapamiętują inni.
Miliony lat ewolucji nauczyły nas uważnie obserwować oczy, usta, nos, każde drgnienie skóry.
Odruchowo czujemy, że dana osoba będzie taka, jak jej twarz.
Twarz równa się człowiek – mamy to zapisane w sercach, w umysłach i w genach.
Dlatego tak bardzo warto dbać, by zawsze pokazywała prawdziwą Ciebie.
Poznaj ofertę zabiegów chirurgii plastycznej twarzy w klinice dr Radzikowskiej:
Deep Plane Face Lift – chirurgiczny lifting twarzy i szyi
Lifting twarzy i szyi to skuteczny i przynoszący najtrwalsze efekty zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry twarzy i szyi wraz z podniesieniem i napięciem powięzi w obrębie twarzy. Deep Plane Face Lift wyraźnie odmładza, wyrównuje rysy twarzy, napina skórę, likwiduje zmarszczki, opadające policzki, drugi podbródek oraz tzw. chomiki. Efekt to o 10-15 lat młodszy, a jednocześnie naturalny wygląd twarzy i szyi. Dobrze przeprowadzony zabieg nie pozostawia praktycznie żadnych śladów ingerencji chirurgicznej, a blizny są niemal niewidoczne.
Wskazania:
- obwisanie policzków, skóry szyi
- opadające kąciki warg
- drugi podbródek
- zatarcie kąta żuchwy
- opadający owal twarzy
Przeciwskazania:
- cukrzyca
- anemia
- problemy naczyniowe
- problemy skórne, szczególnie stany zapalne operowanych okolic
- choroby układu sercowo-naczyniowego
- choroba nowotworowa
Przebieg:
Przed planowanym zabiegiem należy wykonać następujące badania: morfologia z grupą krwi, układ krzepnięcia Na, K w surowicy, antygen Hbs, przeciwciała anty HCV,RTG klatki piersiowej i EKG (w przypadku znieczulenia ogólnego). Jeśli ktoś pali papierosy, miesiąc przed operacją należy ograniczyć lub rzucić. Chirurgiczny lifting twarzy odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Klasyczny zabieg polega na preparowaniu płatów skórno-tłuszczowych, na dogłowowo tylnej rotacji tych płatów i wycięciu nadmiaru skóry. Długość cięcia jest uzależniona od nadmiaru skóry na szyi. W odcinku skroniowym preparowanie może być głębokie, zmniejsza to ryzyko uszkodzenia gałązki czołowej nerwu twarzowego, jak i łysienia w okolicy skroniowej ponad płatem.
Zabieg trwa 2-4 godz.
Rekonwalescencja i efekt:
Po zabiegu pacjent przez dobę przebywa w klinice pod obserwacją. Powrót do aktywności następuje zwykle po 14 dniach. W niektórych przypadkach zasinienia i obrzęk twarzy mogą utrzymywać się do 4 tygodni. Przez 2 tygodnie od zabiegu zaleca się noszenie specjalnej opaski na twarz. Możliwe powikłania to krwiak, martwica skóry, uszkodzenie nerwów, łysienie, blizny pooperacyjne, przebarwienia skóry. Efekty utrzymują się od 5 do 15 lat.
Korekcja powiek górnych i dolnych
Trwałe poprawienie okolicy oczu za pomocą blefaroplastyki powiek górnych i dolnych to chirurgiczny sposób na opadającą z wiekiem skórę powiek, „worki” pod oczami, przepukliny oraz zmarszczki. Plastyka powiek przyniesie trwały i szybki efekt – poprawi komfort widzenia oraz odmłodzi spojrzenie nawet o 10 lat.
Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią
- otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry
- zaburzenia krzepliwości krwi
- choroba nowotworowa
- nadczynność tarczycy
- nadciśnienie tętnicze
- choroba Graves–Bassedova
- choroby serca
- cukrzyca
- choroby oczu (w tym zespół suchych oczu, jaskra, odwarstwienie siatkówki).
Przebieg:
Podczas zabiegu wykonywanego w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji, usuwany jest nadmiar skóry w obrębie powiek. W niektórych przypadkach wykonuje się także usunięcie lub przemieszczenie tkanki tłuszczowej powodującej efekt opuchniętych powiek górnych. Czasami występuje tzw. zaburzenie podparcia powiek dolnych, co objawia się obecnością przepuklin tłuszczowych. Zabieg polega na wycięciu przepuklin tłuszczowych i ewentualnemu usunięciu nadmiaru skóry powiek dolnych. Zabieg może być łączony z liftingiem twarzy, czoła, skroni lub z przeszczepem tkanki tłuszczowej w twarz.
Czas trwania: 1,5 – 2 godz.
Rekonwalescencja i efekt:
Powrót do pełnej aktywności po zabiegu plastyki powiek następuje zwykle po 7 dniach. Efekt widoczny jest od razu, choć operowana okolica oczu potrzebuje czasu, by zniknęły opuchnięcia, zasinienie, obrzęk. W niektórych przypadkach zasinienia mogą być obecne przez 2 tygodnie po zabiegu. Uczucie nadmiernego napięcia powiek oraz zaczerwienienie po operacji powiek jest zjawiskiem normalnym i przejściowym, zanika wraz z postępem gojenia. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się spanie na wznak.
Lip Lift – trwałe powiększanie ust
Lip lift to skuteczna chirurgiczna metoda powiększania ust bez użycia wypełniaczy i konieczności ponownego zabiegu. Lip Lift polega na redukcji, czyli wycięciu długości odcinka skóry, która znajduje się pomiędzy górną wargą a słupkiem nosa. Pozwala to na podniesienie górnej części ust i „wywinięcie” czerwieni wargowej. Efekt jest naturalny, bez tzw. kaczego dziubka, oraz trwały.
Wskazania:
- znaczna odległość między podstawą nosa a czerwienią wargową zaburzająca proporcje twarzy
- asymetria między dolną a górną wargą
- wąska górna warga
- starzenie się okolicy ust, zwiotczenie i opadanie kącików ust
- wiotka skóra , zmarszczki w rejonie górnej wargi
Przeciwwskazania:
- cukrzyca
- choroby układu krążenia
- nadciśnienie tętnicze
- zaburzenia krzepliwości krwi
- leczenie onkologiczne
- stany zapalne skóry; infekcje
- choroby o podłożu autoimmunologicznym
- ciąża i karmienie piersią
Przebieg:
W naturalnym załamaniu skóry tuż pod nosem (lub wewnątrz nosa) chirurg wykonuje niewielkie, precyzyjne cięcie w kształcie rogów byka – stąd zabieg ten znany jest również pod nazwą Bullhorn Lip Lift. W ten sposób usunięty nadmiar skóry daje skrócenie długości rynienki nosowo-wargowej oraz modeluje usta: podciąga górną wargę i wywija czerwień wargową, uwypuklając ją na zewnątrz. Szew zakładany jest przy podstawie nosa tak, by po wygojeniu ślad był praktycznie niewidoczny.
Zabieg Lip Lift trwa ok. 60 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.
Rekonwalescencja i efekt:
Po zabiegu Lip Lift pacjent może od razu udać się do domu. Bezpośrednio po procedurze zakładany jest niewielki opatrunek, który pozostaje do wygojenia rany. Pacjent może czuć delikatne mrowienie, szczypanie, mieć poczucie opuchniętych ust – wszystko powinno ustąpić w ciągu doby, dwóch. Rekonwalescencja po Lip Lift przebiega zazwyczaj szybko, nie utrudniając codziennego funkcjonowania. Przez 2 tygodnie po zabiegu należy jednak ograniczyć nadmierną mimikę ust, a także wprowadzić do diety posiłki, które nie wymagają długiego gryzienia czy żucia. Bezwzględnie po zabiegu obowiązuje przez ok. 6 tygodni zakaz palenia papierosów oraz opalania się.
Szwy usuwane są po ok. 7-10 dniach.
Efekt Lip Lift to podniesiona warga górna, ekspozycja czerwieni, a co za tym idzie naturalne i proporcjonalne usta i przywrócone właściwe proporcje twarzy. Efekt Lip Lift jest trwały.
Korekcja nosa – rinoplastyka
Nos często bywa powodem kompleksów albo problemów z oddychaniem. Jako centralny element twarzy w naturalny sposób zwraca na siebie uwagę. Zbyt długi, szeroki, garbaty czy krzywy nos może zupełnie zmienić wygląd i zniekształcić proporcje twarzy, postarzeć ją czy nadać „srogiego” wyrazu. Rinoplastyka to korekcja nosa, m.in. jego długości, szerokości, położenia, kształtu wierzchołka; oraz wad przegrody nosa, które utrudniają oddychanie. To zabieg, który przywraca proporcje, wysmukla, prostuje czy wyszczupla nos. Zabieg jest wykonywany zarówno ze względu na walory estetyczne, jak i zdrowotne.
Wskazania:
- względy estetyczne – korekta nosa poprzez skrócenie, zmniejszenie, wyprostowanie, usunięcia garbka, skorygowanie czubka, zmniejszenie nozdrzy.
- względy zdrowotne – niedrożność nosa i kłopoty z oddychaniem, wyprostowanie przegrody.
Przeciwwskazania:
- ciąża,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- nieuregulowane nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca,
- stany zapalne zatok
- infekcja
- poważne choroby ogólne
Przebieg:
Operacja plastyczna nosa może być przeprowadzona w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym – w zależności od zakresu planowanej korekcji. Rinoplastyka polega na korekcji części chrzęstnej i/lub kostnej, a to z kolei zależy od zaplanowanego kształtu nosa. Metoda zamknięta polega na przeprowadzeniu jej za pomocą cięcia wewnętrznego, dzięki czemu blizny pooperacyjne nie są widoczne. Operacja metodą otwartą jest bardziej inwazyjna. Polega na nacięciu skóry u podstawy słupka nosa i przegrody nosowej, ale blizna po prawidłowo wykonanej operacji nie powinna być bardzo widoczna.
Czasami korekcja nosa wymaga przeszczepu części chrzęstnych z innych części ciała. Najczęściej wykonuje się przeszczepy z przegrody nosowej, ale też pobiera się chrząstkę z małżowiny usznej. Często plastyka nosa wymaga repozycji przegrody, jej skrócenia. Ścięcie garbu wiąże się zawsze z tzw. osteotomią poczwórną, polegającą na złamaniu i przesunięciu części kostnej przegrody nosowej i ścian bocznych nosa. Zabieg kończy się zszyciem wykonanych cięć, tamponadą przewodów nosowych oraz unieruchomieniem nosa za pomocą opatrunku gipsowego bądź specjalnej płytki.
Rekonwalescencja i efekt:
Tamponada przewodów nosowych pozostaje od 24 – 48 godzin. Po 8-10 dniach następuje zdjęcie opatrunku unieruchamiającego. Obrzęk ustępuje zazwyczaj po okresie ok. 3-4 tygodni. Do najczęstszych, ale rzadkich powikłań zalicza się: infekcję, problemy z gojeniem się ran, powstanie krwiaka, zmiany w zakresie czucia skóry nosa, zaburzenia w oddychaniu, zaburzenia w unerwieniu skóry nosa (zdrętwienie). Prawidłowo wykonana operacja daje zazwyczaj bardzo dobry efekt.
Korekcja uszu
Nasze uszy są jedyne, unikalne i dodają indywidualności twarzy. Kształt małżowiny jest dziedziczony i kiedyś stanowił podstawę do ustalenia ojcostwa. Jednak te odstające są dużym problem. To częstsza wada rozwojowa i bywa przyczyną wielu kompleksów. Wada może być obustronna lub jednostronna, symetryczna lub niesymetryczna. Nieoperacyjne leczenie jest możliwe w czasie kilku pierwszych dni po urodzeniu, kiedy chrząstka małżowiny dziecka jest jeszcze pod wpływem hormonów matki. Wtedy możliwe jej wymodelowanie przy użyciu opaski uciskowej. Maksymalny wzrost małżowiny usznej dokonuje się do 5 roku życia i osiąga wtedy 85% swojej ostatecznej wielkości. Do 10 roku życia wzrost jeszcze następuje, a między 10-18 rokiem życia małżowina już prawie nie rośnie. Pomiędzy 10-18 rokiem życia dokonuje się wzrost wyrostków sutkowych i to powoduje, że odstawanie staje się mniej widoczne. Jeżeli dziecko jest dość spokojne i rodzice bardzo chcą, to można zabieg wykonać w wieku 8-10 Lat. Z reguły jednak lepiej zrobić to około 14 roku życia dziecka, gdyż wtedy zabieg jest możliwy w znieczuleniu miejscowym, czyli mniej ryzykownym.
Problem:
– uszy odstające, filiżankowate, zwisające, zwinięte;
– dodatkowy guzek Darwina;
– dodatkowa grobelka – ucho Stahl’a.
Przeciwskazania:
– choroby autoimmunologiczne
– nowotworowe
– zaburzenia krzepnięcia
Na czym to polega:
Zabiegi operacyjne są ukierunkowane na wytworzenie grobelki lub na skorygowanie muszli. Plastyka uszu polega na przystawieniu małżowiny usznej do czaszki lub wytworzeniu jej brakującego załamania przy pomocy specjalnych szwów modelujących. Zabieg wykonywany jest na ogół w znieczuleniu miejscowym, czasami, szczególnie przy operacji dzieci, stosowane jest znieczulenie ogólne.
Rekonwalescencja i efekt:
Najważniejszy wpływ na wynik leczenia ma prawidłowa ocena zniekształcenia powodującego odstawanie małżowiny usznej i zaplanowanie zabiegu zgodnie z rozpoznana przyczyną. W przypadku zabiegu korekty uszu w znieczuleniu ogólnym, pacjent pozostaje w klinice do następnego dnia. W znieczuleniu miejscowym tylko przez okres 2-4 godzin. Po zabiegu może występować przejściowy obrzęk, zasinienie oraz niewielkie krwawienie okolicy operowanej. Powrót do pełnej aktywności po zabiegu korekcji odstających małżowin usznych następuje zwykle po tygodniu. Przez 6 tygodnie zaleca się noszenie opaski ochronnej na uszy. Szwy zdejmujemy po 7-10 dniach.
Chirurgia piersi
Piersi, z którymi wreszcie będzie Ci dobrze
Bo ani nie jesteś dodatkiem do swego biustu, ani on nie jest dodatkiem do Ciebie. Jesteś piękną całością!
Poznaj ofertę zabiegów chirurgii plastycznej piersi w klinice dr Radzikowskiej:
Lifting piersi, czyli podniesienie
Piersi z wiekiem tracą swoją jędrność i objętość. „Wyciągnięte” piersi to także często efekt karmienia piersią. Podniesienie piersi, czyli lifting to skuteczny zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który zarówno zmieni położenie biustu, jak i sprawi, że nabiorą jędrności. Lifting piersi może być połączony z zabiegiem powiększenia piersi implantami.
Wskazania:
- Utrata jędrności i objętości piersi po ciąży
- Wiotkie opadające piersi po utracie dużej masy ciała
- Opadające piersi ze względu na postępujące procesy starzenia się
Przeciwskazania:
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Zmiany w piersiach
- Choroby autoimmunologiczne
Na czym polega lifting piersi:
Podczas zabiegu podniesienia piersi zostaje nadany odpowiedni kształt istniejącej tkanki tłuszczowej i gruczołowej piersi, następuje usunięcie nadmiaru skóry, a następnie przemieszczenie brodawki i otoczki ku górze. W przypadku braku odpowiedniej ilości tkanek niezbędnych do wymodelowania piersi, konieczna jest ich augumentacja, czyli uzupełnienie poprzez implanty piersi lub tkankę tłuszczową z innych okolic.
Zabieg podniesienia piersi trwa 2-3 godziny i odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka zostaje w szpitalu przez dobę po operacji.
Efekt i rekonwalescencja:
Lifting piersi przywraca piersiom pierwotny kształt, położenie i napięcie skóry. Blizny po zabiegu znajdą się w dolnej części piersi i/lub wokół otoczki brodawki – dobrze wykonane cięcie i założone szwy sprawią, że ślady w tych miejscach będą niemal niewidoczne.
Bezpośrednio po liftingu piersi należy nosić specjalny stanik utrzymujący piersi w odpowiedniej pozycji. Wskazanych jest kilka dni wolnych po operacji.
2-3 tygodnie po zabiegu nie należy stosować gorących kąpieli czy korzystać z sauny, a także nie wykonywać prac fizycznych. Do 6 tygodni po operacji wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej.
Plastyka brodawek sutkowych
Plastyka brodawek piersi to zabieg, który wykonuje się u kobiet mających wrodzone lub nabyte zniekształcenie tego obszaru, chcących poprawić wygląd swojego biustu.
Wskazania:
- wciągnięte brodawki sutkowe
- zapadnięte brodawki sutkowe
- zbyt duża otoczka brodawki
- zbyt wysunięte brodawki sutkowe
Przeciwskazania:
- ciąża
- zaburzenia krzepliwości krwi
- nieuregulowana cukrzyca
- choroby serca i płuc
- niewydolność krążenia
- choroby piersi
- zmiany w obrębie sutka
Rekonwalescencja:
Rany po zabiegu goją się zazwyczaj ok. 2 tygodni. U niektórych pacjentek może wystąpić czasowa utrata czucia oraz obrzęk, ale objawy te ustępują. Podczas rekonwalescencji wskazane jest unikanie większej aktywności fizycznej, uciskania brodawek oraz regularne zmienianie opatrunków. Zaleca się również rezygnację z gorących kąpieli i sauny. Blizny po pełnym wygojeniu są niemal niewidoczne. Efekty plastyki brodawek są trwałe, a końcowy efekt widać po ok. 2 tygodniach.
Powiększanie piersi implantami
Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej jest powiększenie piersi. Operację tę można wykonać tylko u pacjentki pełnoletniej. Zwykle powiększanie piersi wykonuje się u kobiet między 20. a 40. rokiem życia. Górna granica jest bardziej płynna – im młodsza kobieta, tym lepsze efekty i bardziej elastyczna skóra.
Przeciwwskazania:
- mniej niż 18 lat
- kobiety w ciąży oraz karmiące piersią
- zmiany w gruczołach piersiowych
- nowotwory piersi
- choroby autoimmunologiczne,
Do powiększenia piersi najczęściej stosuje się implanty piersiowe*
Redukcja piersi, czyli zmniejszenie biustu (mammoplastyka)
Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg redukcji piersi. Przerośnięty, ciężki biust (gigantomastia) to nie tylko defekt estetyczny, źródło kompleksów i zaniżonej samooceny, ale także przyczyna wielu przewlekłych schorzeń, problemów zdrowotnych, trudność wykonywania codziennych czynności, powód braku aktywności fizycznej, a co za tym często idzie – nadwaga czy wręcz otyłość.
Operacja redukcji piersi, w odróżnieniu od powiększania, przeprowadzana jest nie tylko z powodów estetycznych, ale także (a często głównie) z powodów zdrowotnych.
To zabieg wymagający od operatora bardzo dużego doświadczenia chirurgicznego. Operacja polega na redukcji tkanki tłuszczowej części gruczołu piersiowego oraz usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, a następnie wymodelowaniu piersi tak, by stała się jędrniejsza i wyżej położona. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, trwa 2-3 godz. i wymaga 1-2-dniowej hospitalizacji.
Pełny okres rekonwalescencji i oczekiwania na finalny efekt redukcji piersi może potrwać nawet rok – zależy to m.in. od wieku kobiety, kondycji tkanek, a także stosowania się do zaleceń pooperacyjnych lekarza.
Szwy zdejmowane są zazwyczaj po 14 dniach od operacji.
Wskazania:
- przerośnięty gruczoł piersiowy
- dolegliwości bólowe kręgosłupa szyjnego i/ lub piersiowego z powodu nadmiernego obciążenia
- trudności w doborze bielizny w odpowiednim rozmiarze, szczególnie przy znacznej asymetrii piersi
- psychologiczne aspekty – brak akceptacji siebie, problemy w relacjach partnerskich.
Przeciwskazania:
- ciąża
- okres karmienia piersią
- nie do końca rozwinięte piersi
- zmiany w piersiach
- nieuregulowana cukrzyca i nadciśnienie
- problemy z krzepliwością krwi
Rekonstrukcja piersi
Dla wielu kobiet brak piersi po mastektomii, deformacje biustu czy zniekształcenia klatki piersiowej to poważny, wręcz przygniatający problem. Chociaż wszystko można ukryć pod odpowiednim ubraniem, dla większości pań najbardziej pożądanym rozwiązaniem jest krok w stronę chirurgii rekonstrukcyjnej, która pozwala przywrócić nie tylko kobiecy wygląd, ale i sens życia.
Wskazania do rekonstrukcji piersi
- mastektomia z powodu choroby nowotworowej
- zespół Polanda (wrodzony brak piersi, mięśni piersiowych, czasami również brodawki z otoczką)
Przeciwskazania:
- niezakończony proces leczenia przyczynowego,
- planowana radioterapia,
- zły stan zdrowia,
- nieleczone choroby przewlekłe
Na czym to polega rekonstrukcja piersi:
Istnieje kilka możliwości operacji odtwórczej piersi. Metody rekonstrukcji piersi możemy podzielić na dwie grupy: z wykorzystaniem płatów skórno-mięśniowych i rozprężanie tkanek. Gdy leczenie pierwotne jest ograniczone do amputacji piersi, rekonstrukcja piersi może być wykonana po 6 -12 miesiącach od zakończenia leczenia podstawowego.
Zakres zabiegu rekonstrukcji piersi uzależniony jest od wielu czynników związanych ze stanem zdrowia pacjentki, budową ciała, wielkością pozostałej piersi, ale także od decyzji kobiety.
Żaden chirurg nie dorówna naturze. W obszarze, w którym rekonstruujemy wyniosłość piersiową, mamy deficyt tkanek. W pierwszym etapie musimy rozciągnąć skórę i wykorzystujemy do tego celu ekspander lub ekspanderoprotezę. W kolejny etapie możemy ekspander wymienić na protezę silikonową.
Pierś odtworzona nie może być identyczna z piersią zdrową. Naturalna pierś podlega siłom grawitacji, opada. Pierś zrekonstruowana, gdy proteza jest pod mięśniem piersiowym, nie odkształca się pod wpływem sił grawitacji.
Duża część pacjentek decyduje się na zabieg symetryzacji piersi, aby zniwelować dysproporcje i asymetrię. W dodatkowym zabiegu można zrekonstruować również kompleks otoczka – brodawka w zależności od zastosowanej metody operacyjnej i zakresu.
Zabieg rekonstrukcji piersi trwa około 2 godzin. Operacja rekonstrukcji piersi wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym.
Rekonwalescencja i efekt:
Opatrunki oraz szwy zdejmowane są po około 10 dniach. Po zabiegu rekonstrukcji piersi wymagane jest noszenie odpowiedniego biustonosza przez 6-8 tygodni. Wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej. Całkowite gojenie trwa około 2 miesięcy.
Chirurgia plastyczna sylwetki
Znów we własnej skórze i z dumą
Skontaktuj się z nami bez obaw, a zrobimy wszystko, by pomóc Ci w tym, co jest dla Ciebie ważne.
Poznaj ofertę zabiegów chirurgii plastycznej sylwetki w klinice dr Radzikowskiej:
Plastyka blizn
Plastyka chirurgiczna blizn jest zabiegiem, który umożliwia znaczącą poprawę wyglądu blizn. Dzięki precyzyjnym technikom chirurgicznym można zminimalizować widoczność blizn, przywracając pacjentom pewność siebie i komfort w swoim ciele. Ta procedura polega na precyzyjnym usunięciu i ponownym zszywaniu blizny, w celu uzyskania bardziej estetycznego wyglądu. Chirurdzy plastycy posługują się różnymi technikami:
- Zespolenie blizny -jest to metoda, w której chirurg dokładnie łączy brzegi blizny, minimalizując jej szerokość i poprawiając wygląd. Ta technika jest skuteczna w przypadku prostych, linowych blizn.
Przesunięcie blizny- w tej technice chirurg przesuwa bliznę, aby ukryć ją w naturalnych załamaniach skóry lub w mniej widocznych obszarach. Ta metoda jest szczególnie skuteczna przy bliznach na twarzy lub w widocznych miejscach.
Redukcja blizn- chirurg dokonuje precyzyjnego usunięcia fragmentu blizny i zszywa skórę, tworząc nową, mniej widoczną bliznę. Ta technika jest stosowana w przypadku blizn szerokich lub wyniesionych. - Przeszczep skóry: W niektórych przypadkach, gdy blizna jest bardzo rozległa, chirurg może zdecydować się na przeszczepienie skóry. Zdrowa skóra jest pobierana z innego obszaru ciała i przekładana na miejsce blizny, aby poprawić jej wygląd.
Ważne jest zrozumienie, że każda blizna jest unikalna, a rezultaty korekty chirurgicznej blizn mogą się różnić w zależności od jej charakterystyki. Czas rekonwalescencji po zabiegu również może się różnić w zależności od rozmiaru i lokalizacji blizny.
Adominoplastyka – plastyka brzucha
Abdominoplastyka, inaczej plastyka brzucha, to zabieg, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg rekomendowany jest głównie osobom, które borykają się z nadmiarem luźnej skóry, np. po gwałtownym schudnięciu czy operacji bariatrycznej, a także po przebytych ciążach.
Abdominoplastyka polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego brzucha i na przywróceniu osłabionym lub odseparowanym mięśniom gładkiego i mocnego wyglądu, co powoduje zdecydowaną poprawę komfortu życia.
Bywa, że podczas plastyki brzucha jednocześnie wykonywana jest liposukcja, czyli odessanie nadmiaru tłuszczu z miejsc przyległych, a tym samym wymodelowanie sylwetki.
Wskazania:
- Brzuch po ciąży: wiotkie mięśnie brzucha, rozstępy, luźna, opadająca skóra
- Nadmiar skóry brzucha po gwałtownym odchudzaniu bądź operacjach bariatrycznych
- Przepuklina brzuszna
Przeciwwskazania:
- nieuregulowane nadciśnienie tętnicze krwi,
- nieuregulowana cukrzyca,
- nieleczone żylaki i zaburzenia krzepliwości krwi
- nadmierna otyłość,
- ciąża
- infekcje skóry w operowanej okolicy
Zabieg trwa ok. 3 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Przed operacją wymagane są odpowiednie badania oraz ogólna ocena zdrowia pacjentki/pacjenta.
Końcowy efekt oraz powrót do pełnej aktywności życiowej może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy. Cierpliwość i stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych lekarza przyniesie jednak wymarzony efekt: gładki brzuch, większą sprawność fizyczną i komfort psychiczny.
Warto wiedzieć, że plastyka brzucha czy liposukcja nie mogą być sposobem samym w sobie na odchudzanie. Jednym z zaleceń pooperacyjnych jest przejście na zdrowy tryb życia.
Liposukcja
Liposukcja to technika chirurgicznego modelowania ciała, której celem jest zredukowanie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej nad powięzią przez jej podskórne odessanie po wcześniejszym wykonaniu niewielkiego nacięcia skóry.
Często przy liposukcji pobiera się tkankę tłuszczową, którą można użyć w innych zabiegach estetycznych. Zwykle przeszczepiona tkanka tłuszczowa powoduje zwiększenie objętości ciała w leczonej okolicy. Najczęściej wykonywany jest nią zabieg odmładzania twarzy tzw. lipofiling.
Przeszczep tkanki tłuszczowej może też poprawić wygląd, ujędrnić piersi lub skorygować zmarszczki, wypełnić nierówności ciała, ubytki objętości tkanek spowodowanych wiekiem, urazem, operacjami, wadami wrodzonymi lub innymi przyczynami.
Wskazania:
- lokalne nagromadzenie tkanki tłuszczowej (brzuch, uda, tzw. boczki)
Przeciwskazania:
- choroby serca
- niewydolność nerek, wątroby
- zaburzenia krzepnięcia
- choroby nowotworowe
- choroby autoimmunologiczne
- zaburzenia krzepliwości krwi
- choroby immunologiczne
- stany zapalne skóry
- infekcja
- otyłość uogólniona
- nieprawidłowa elastyczność skóry
- ciąża i połóg
Na czym to polega:
Podczas zabiegu liposukcji w operowaną okolicę zostaje podany Roztwór Kleina, znieczulający i obkurczający naczynia. Następnie przy pomocy specjalnych kaniul i urządzeń wytwarzających podciśnienie, usuwany jest nadmiaru tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu możliwe jest wykorzystanie pozyskanej w ten sposób tkanki tłuszczowej.
Czas trwania to 1-4 godziny, w znieczuleniu ogólnym lub sedacji. W zależności od wielkości zabiegu i znieczulenia pobyt w klinice odbywa się od 4 godzin do doby.
Efekt i rekonwalescencja:
Powrót do pełnej aktywności fizycznej, w zależności od zakresu liposukcji, trwa od kilku dni do 2 tygodni. W niektórych przypadkach przez okres 6 tygodni po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego ubrania uciskowego.
Jedną z metod liposukcji jest liposukcja wodna wykorzystująca urządzenie zwane Body Jet, czyli metoda WAL (Body-Jet water-assisted liposuction), opracowana przez specjalistów z laboratorium Human Med. Polega ona na odsysaniu tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul ze strumieniem płynu, którego ciśnienie można dopasować do różnej struktury tkanki tłuszczowej. Takie rozwiązanie pozwala na wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych, chroniąc jednocześnie tkankę łączną, naczynia krwionośne i nerwy.
Całkowitą nowością jest także powiązanie ze sobą systemu odsysania tłuszczu i podawania znieczulenia, co daje pacjentowi większy komfort. Uzyskiwane przy zastosowaniu metody WAL nieuszkodzone komórki tłuszczowe, mogą zostać wykorzystane do reimplantacji (powiększania piersi, modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek, likwidowania ubytków i uszkodzeń ciała powstałych w wyniku wypadków).
Niewątpliwą zaletą liposukcji wodnej jest także to, że zabieg jest delikatniejszy dla pacjenta, a co za tym idzie – krótszy czas rekonwalescencji
Przeszczep tkanki tłuszczowej
Lipotransfer – upiększ siebie sobą
Bo masz w sobie wszystko, czego trzeba – my tylko pomożemy to poukładać.
Poznaj ofertę zabiegów przeszczepu tkanki tłuszczowej w klinice dr Radzikowskiej:
Lipofilling biustu - przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi
Z wiekiem nasze ciało się zauważalnie zmienia – w naturalny sposób w jednych miejscach ciała tłuszczu nam ubywa, a w innych – najczęściej tych niechcianych, przybywa. Dzięki metodzie lipoliftingu możliwe jest poradzenie sobie z jednym i z drugim problemem. Lipofilling, czyli przeszczep tłuszczu, to idealna metoda na lifting wiotkiego biustu, pośladków czy innych części ciała dzięki użyciu własnej tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie jest go za dużo. To także dobra metoda na wypełnianie ubytków powstałych w wyniku urazów czy wad wrodzonych.
Lipolifting, czyli przeszczep tłuszczu, to mało inwazyjna, choć wymagająca dwukrotnej procedury medycznej (pobranie tłuszczu oraz transfer), metoda, która spektakularnie, a jednocześnie bezpiecznie poprawia jakość skóry (rewitalizuje, zagęszcza, napina) i przywraca sylwetce proporcjonalne kształty.
Wskazania:
TWARZ:
- ubytki objętości policzków (lifting wolumetryczny)
- zniekształcenie owalu twarzy
- fałdy nosowo-wargowe i zapadnięcia pod oczami
- blizny zanikowe (pooparzeniowe, potrądzikowe)
- ubytki po urazach
CIAŁO:
- uszkodzenia poporodowe piersi (utrata profilu, objętości)
- utrata objętości/ korekta kształtu pośladków, łydek itp.
- ubytki tkanek po urazach
- zaniki objętości okolic intymnych
Przeciwwskazania:
- ciąża i karmienie piersią
- stany zapalne
- zaburzenia krzepliwości krwi
- cukrzyca i inne poważne choroby przewlekłe
- choroby nowotworowe
- choroby autoimmunologiczne
- niska zawartość tkanki tłuszczowej (brak możliwości pobrania tłuszczu do przeszczepu)
Lipofilling pośladków - przeszczep tkanki tłuszczowej do pośladków
Lipofilling twarzy - przeszczep tkanki tłuszczowej do twarzy
Zabiegi dla mężczyzn
Ginekomastia
Ginekomastia występuje w okresie pokwitania u chłopców jak i w okresie przekwitania u mężczyzn, w obu przypadkach mamy do czynienia z rozrostem tkanki gruczołowej . Rozrost tkanki tłuszczowej towarzyszący otyłości może być przyczyną ginekomastii w każdym wieku. Istnieje ginekomastia towarzysząca wielu chorobom genetycznym.
Przebieg:
Zabieg odbywa się w znieczulenie ogólnym. Podczas zabiegu operacyjnego usuwa się tkankę tłuszczową oraz tkankę gruczołową piersi w a w ekstremalnych przypadkach konieczne jest również wycięcie nadmiaru skóry. Dzięki temu uzyskuje się prawidłowo wymodelowana klatkę piersiową. Zabieg chirurgiczny ginekomastii jest skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy cierpią z powodu przerostu gruczołów piersiowych, które prowadzą do kobiecych kształtów piersi.
Wskazania:
– przerost gruczołów piersiowych
– nadmiar tkanki tłuszczowej
– dyskomfort psychiczny
Przeciwwskazania:
– schorzenia układu krążenia
– cukrzyca
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– aktywność hormonalna (u nastolatków w okresie dojrzewania, zaleca się poczekać na ustabilizowanie się poziomu hormonów przed podjęciem decyzji o zabiegu )
Rekonwalescencja i efekt:
Po zabiegu można się spodziewać znacznego zmniejszenia nadmiaru tkanki piersiowej oraz poprawy konturu piersi. Efekt jest trwały zwłaszcza przy zachowaniu zdrowego stylu życia.
Pacjent po zabiegu pozostaje w szpitalu przez dobę. Przez pierwsze 2-3 tygodnie należy ograniczyć aktywność fizyczną. Dolegliwości bólowe po zabiegu są sprawą indywidualną i bardzo subiektywną.
Zabiegi ginekologiczne
Labioplastyka
Labioplastyka przywraca estetyczny wygląd warg sromowych. Można przeprowadzić zarówno plastykę warg sromowych mniejszych jak i większych lub oba te zabiegi naraz. Czasami, przy niewielkich zmianach, nie kwalifikujących się do zabiegu chirurgicznego, przeprowadza się zabieg polegający na obkurczaniu.
Wskazania:
– dyskomfort fizyczny
– dyskomfort emocjonalny
Przeciwwskazania:
– Choroby układu krążenia
– cukrzyca
– choroby układu krzepnięcia krwi
– ciąża i laktacja
– infekcja i stany zapalne okolic intymnych
Przebieg:
Zabieg chirurgiczny przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Czas jego trwania to 1-2 godziny w zależności od wymaganych działań. Najczęściej pacjent zostaje na jedną dobę w szpitalu.
Rekonwalescencja i efekt:
Efekt zmniejszenia warg sromowych jest widoczny i odczuwalny. Ważnym jest, aby przed zabiegiem mieć realistyczne oczekiwania i zrozumieć ograniczenia procedury. Po zabiegu labioplastyka nie należy golić miejsc intymnych a także zachować abstynencję seksualną przez okres do 6 tygodni. Dodatkowo warto nosić przewiewną bieliznę i unikać długich gorących kąpieli. Po zabiegu należy również unikać uprawiania sportów. Proces gojenia po labioplastyce chirurgicznej to najczęściej czas od 10 do 21 dni, jednak możliwym powikłaniem jest utrzymanie się opuchlizny przez okres nawet do 6 tygodni.
OD ROZMOWY...
... do rezultatów
Lifting piersi
Plastyka sutków
Podniesienie piersi
Powiększanie piersi
Redukcja piersi
Rekonstrukcja piersi
Wymiana implantów
Korekcja odstających uszu
Korekcja powiek dolnych
Korekcja powiek górnych
Liposukcja podbródka
Lifting twarzy i szyi
Lifting twarzy
Lifting szyi
Lip Lift
Lipofilling pośladków
Lipofilling biustu
Lipofilling twarzy
Plastyka brzucha
Liposukcja
Operacja nosa
Operacja uszu
Plastyka blizn
Dermapen™
Endermologia
Excel V Cutera
Rytuały Valmont
Ultraformer
PQ Age
Scizer
Venus
Botoks
Kwas hialuronowy
Leczenie bruksizmu
Redukcja potliwości
Nici liftingujące
Ginekomastia
Labioplastyka
Mezoterapia
©2024 Radzikowska Clinic | będziesz w dobrych rękach | Polityka prywatności | Regulamin sklepu | Dostawa i płatności | Moje konto